НАШ КРАЩИЙ УРОК




Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок — і учнів кличе до навчання.
Вони заходять на урок, і знову линуть в світ пізнання.
А на уроці вчителі їм формули життя виводять,
І научають дисциплін і безліч прикладів наводять.



 Картинки по запросу картинка  мій кращий урок Урок позакласного читання. Вчитель - Бондаренко О.М.

Тема. Україна – рідний край
Урок позакласного читання


Мета: розширити знання дітей про рідний край; вдосконалювати навички виразного читання; розвивати зв’язне мовлення; навчати сприймати художні твори про красу рідного краю, милуватися і захоплюватися описаними та побаченими картинами природи; виховувати любов до рідного краю, рідної землі; збагачувати словниковий запас.


Батьківщино, земле рідна,
Земле сонячна і хлібна,
Ти навік у нас одна.
Ти, як мати найрідніша,
Ти з дитинства наймиліша,
Ти і взимку найтепліша -
Наша отча сторона.


Хід уроку


I. Організаційна частина
1. Розігрування вірша «Слово української дитини»
- Хто ти, хлопчику маленький?
- Син я України – неньки!
Українцем я зовуся
Й тою назвою горджуся!


- Хто ти, дівчино маленька?
- Доня України – неньки!
Українкою зовуся
Й тою назвою годжуся.


- А скажи, де край твій рідний?
- Там, де неба круг погідний,
Там, де сонце сяє ясне
На вкраїнські діти красні.


II. Вступне слово вчителя
— Щасливі ми, що живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі — у нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки. Любов до нашої України починається з любові до маленької батьківщини, де кожна стежинка — це стежинка дитинства.
IІІ. Бесіда за темою
— Що ж для нас батьківщина?
1 -й учень
За віконцем калина,
тиха казка бабусі,
ніжна пісня матусі,
дужі руки у тата,
під тополями хата,
під вербою криниця,
в чистім полі пшениця,
серед лугу лелека,
і діброва далека,
і веселка над лісом,
і стрімкий обелісок...


2-й учень
Ким в житті ти не станеш –
шахтарем, хліборобом,
зореплавцем хоробрим,
будівничим, солдатом –
слід завжди пам'ятати:
коли любиш ти все це
і приймаєш у серце,
як готовий щомиті
від біди боронити
кожну в лузі билину,
кожну в гаї пташину,
значить це - Батьківщина
має доброго сина.


3 -й учень. Рідний край! Ласкава оселя... Тут ми вперше ступили на святу землю, вимовили перше слово «мама»...


І саме сьогодні ми з вами поговоримо про нашу Батьківщину.

Гра «Закінчи речення».
* Наша Батьківщина — … (Україна).
* Столиця України — … (місто Київ).
* Головна вулиця Києва — … (Хрещатик).
* Державними символами України є … (прапор, герб, гімн).
* Місто Київ назване на честь … (старшого брата Кия).
* Братів Кия звали … (Щек і Хорив).
* Сестру звали … (Либідь).


Цікавинки про Україну (презент.)


IV. Огляд виставки книг
Учитель звертає увагу учнів на збірку творів поетів.


V. Обговорення прочитаних творів


1 Вірш М. Хоросницької «Моя Україна»
— З чого ж почалася Україна для кожного з нас?


Виразне читання вірша учнями.


— Постарайтеся передати інтонацією теплоту, з якою про Україну говорить поетеса.
— Отже, Україна для кожного з нас починається із пісні, із рідної мови, з молитви, що навчає мама.


2 Вірш П. Воронька «Журавлики-журавлі»


— Про що запитують у журавлів?
— За чим вони сумували в казкових гаях?


Читання вірша за особами.


3 Вірш Л. Костенко «Буває часом»


Читання вірша учнями.


— З яким почуттям слід читати вірш? (Захоплення)


VI. Фізкультхвилинка
Україно, ми твоя надія.


VІI. Читання та обговорення творів про Україну


1. Робота над казкою В. Сухомлинського «Без Батьківщини життя – не життя»


Читання вчителем казки.


- Чому Журавлик щороку повертається додому?


Самостійне читання тексту всіма учнями напівголосно.


Бесіда за змістом тексту.
— Чому Журавлик полетів на південь, де вічне літо?
— Чому він засумував?
— Що здивувало Папугу?
— Яку відповідь дав Журавлик Папузі?
— В яких словах висловлена головна думка казки?


Гра «Знайди пару» (презент.)
Яке з прислівʼїв виражає головну думку твору?


Робота в групах. Робота з деформованим текстом.


На уроках української мови ми вивчали тему «Текст», тому пропоную завдання: з окремих рядочків вірша скласти текст, наклеїти його на аркуш і прочитати.


Діти працюють в групах. Склеюють вірш.


У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.


Перевірка: кожна група читає по порядку рядочки. А тепер перевірте на екрані.


Давайте прочитаємо його разом.


Гра «Буквоїд» (презент.) робота в парах.


3 Робота над віршем В. Сосюри «Любіть Україну»


1) Виразне читання вірша вчителем.
— З якою інтонацією слід читати вірш? (Урочисто, піднесено)


2) Виразне читання вірша учнями за строфами.
— До чого закликає поет?


VІII. Підсумок уроку


— Ви добре підготувалися до уроку, розповіли й продемонстрували багато цікавого матеріалу про рідний край. Я переконана, що ви будете палко любити свою землю, свій народ. Та не можна говорити про Україну не співаючи пісень.
Пісня «Кароока Україна».


ІХ. Домашнє завдання
Підготувати вірші та малюнки про зиму.


Картинки по запросу анімації для презентацій дякую за увагу




Аватары и анимация на GIFr.ru


Комментариев нет:

Отправить комментарий