ГРОМАДЯНИН


/Files/images/kartinki/1проект.png



УЧАСТЬ В РАЙОННОМУ ЕТАПІ КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ ШКОЛЯРІВ «ГРОМАДЯНИН»

    19 квітня 2016 року вихованці історико - краєзнавчого гуртка «Скіф» Кандейкіна Діана та Павленко Софія взяли участь в районному етапі конкурсу проектів Всеукраїнської акції школярів «Громадянин». Учениці представляли свій проект «Святиня Різдва Лева Силенка» і вибороли почесне друге місце в номінації «Змістовний проект» . Вітаємо дівчаток і бажаємо успіхів і наснаги для майбутніх перемог.

               

Суспільний проект учнів Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів

Мета проекту:

§ залучити учнів до активного вивчення місцевої історії та культурних надбань рідного краю;
§ стимулювати інтерес та дбайливе ставлення до збереження та популяризації історико-культурної спадщини.


Поставлені завдання:
• Дослідити історію створення памятки;
• зібрати інформаційні матеріали для оформлення виставки за темою проекту;
• підготувати групу екскурсоводів із школярів;
• випустити рекламний буклет;
• надрукувати результати наших досліджень в
« Сільському віснику».


     25 листопада 11008 року Дажбожого за рідновірським календарем (2008 року за християнським) на 87-му році свого земного життя відійшов у Царство Духа Предків видатний філософ і мислитель сучасності Великий Українець Лев Силенко.
В усіх релігіях національних та інтернаціональних звеличується місце народження Пророка , засновника тієї чи іншої релігії.
     І сповідник РУНВіри, Мирослав Марченко розшукав в Україні місце народження Учителя Лева Силенка і вирішив зі своїми побратимами за традицією всіх релігій відвідати Богоявленське (Олександрівку), де народився Лев Силенко.
     Лев Силенко , взявши до уваги прохання побратимів, благословив, щоб на тому місці де він народився був поставлений пам’ятник-музей Святиня Різдва Лева Силенка.
     На весняне рівнодення 22 березня 2004 року в селі Олександрівка розпочалося будівництво Святині Різдва Лева Силенка.
     Розпочинали будівництво люди із Львова, Києва, Білої Церкви, Черкас, Хмельницького. Звідусіль з України прибували помічники на будову Музею-Святині. Кожен вважав за честь вкласти свою працю в будівництво цього історичного пам’ятника.
     Архітектором будови є рунтато Мирослав Марченко, який перед початком будівництва вислав Леву Силенку план будови Святині, і Силенко благословив архітектурний план забудови. Розписував святиню професор Київської академії Крижанівський Віктор.
     Музей-Святиня вийшов скромний , бо не було відповідних коштів і умов для великого будівництва. Будівництво Святині проводилося руками силенкиян, і на пожертви людей. 
РУНВіра ставить за мету утвердити священну для українців НАЦІОНАЛЬНУ ВІРУ, якою вона була до насильницького скасування язичництва 988 року, і тим самим прищепити віруючим національну гідність, шану і любов до України, її природи, культури, історії, мови. За вченням Силенка, РУНВіра - це "віра в єдиного Господа на ім'я ДАЖБОГ".
     Замість слова “Церква” Лев Силенко впровадив слово “Святиня”, яким позначається Дім молитви або ж Сходки вірних РУНВіри. У храмах Дажбожих відсутні ікони чи статуї, бо ж Дажбог є Святим Духом і не має якогось свого образу. “Хіба Святий Дух, Воля, Правда, Любов мають образ, стать?” – запитує Л.Силенко.
     Рунвіри вшановують лише образ Батька Оря і Матері Лель. “Наші Родоначальники – Тато Орь і Мати Лель – започаткували Першу епоху Трипільської хліборобської культури і цивілізації, – пише часопис “Самобутня Україна”, – і це було на території України 6500 років тому. Символізуючи це, на образі Мами Лель біля її стіп стоять колоски, а біля Тата Оря стоїть первоплуг. Орь був першим орачем (Орем). Звідси – оріяни, Оріяна”.
   Якщо Батько Орь, згідно розуміння рунвірів, є покровителем господарської діяльності українців‚ то первородителька Лель є опікункою Роду, покровителькою дітей і матерів. Стіни в Святинях мають бути ледь жовтими, що нагадує колір українських пшеничних ланів, а стеля – синьою, що символізує колір неба. В “Требнику” Л.Силенка є застереження від наповнення Святині зайвими речами, різним освітленням тощо. Храм має бути таким, щоб увага віруючих присвячувалася роздумам, душевному спокою і засвоєнню почутих від рунтата слів із “Мага Віри”.
     Емблемою РУНВіри є тризуб (або трисуття) в обрамленні сонячного проміння. Вона є надто давньою, бо ж її мали ще трипільці, що засвідчують чисельні архелогічні знахідки. “В цій емблемі,– говорить Лев Силенко,– втілений заповіт наших предків, який має немеркнучий зміст: розумними правилами (законами) самовдосконалюй духовну і тілесну силу – і переможеш сили темряви й сам ощасливишся добром” Трисуття як знамено Дажбоже є обов”язковою належністю Святинь РУНВіри. Воно знаменує Точність, Порядок,        Організованість, духовну самодисципліну і Три основи – Яв (матеріальний світ), Нав (духовний світ) і Прав (Правила існування духовного і матеріального світів). В храмах РУНВіри наявні також чаша з дніпровською водою, скринька із трипільською землею, стоять сім колосків і засушені степові квіти (мак, волошки).
   Народився Лев Силенко 27 вересня 10921 (1921) року у селі Богоявленське (нині – Олександрівка). Освіту отримав у Кременчуцькому бібліотечному технікумі, пізніше – в університеті міста Гельденберг. Влітку 1941 року військова частина, в якій перебував червоноармієць Лев Силенко, потрапила в оточення і полон. Далі – табір для полонених, втеча. Закінчення Другої світової війни зустрів у концтаборі біля Авгзбурга. У таборі для переселенців Силенко познайомився з членами української громади, з якими, за його власними словами, "мав можливість найвищого інтелектуального спілкування". А потім – Америка, Канада. Гроші заробляв, читаючи лекції, друкуючи статті, книги, створюючи документальні фільми про Україну, Голодомор, комуністичний режим. Вивчаючи світові релігії, об’їздив багато країн (Туреччина, Греція, Іран, Ірак, Індія та інші), є автором англо-українського санскритського словника.Лев Силенко вшанований численними міжнародними нагородами.       Його ім’я входить до списку 100 найвидатніших українців світу і увіковічене в багатьох словниках та енциклопедичних виданнях. Кембриджським університетом йому присвоєно титул "Інтелектуал світу".Більшу частину свого життєвого многотрудного шляху, перебуваючи в еміграції, він поклав на жертовник служіння Вітчизні, виборюючи для неї Волю, Духовність, Справедливість. Головна праця його життя лягла в багатогранне й глибоке дослідження шляхів формування українства як народу, його свідомості, від історичних початків до сьогодення – "Мага Віра". Дослідивши історичні корені українства та причинність непростої його долі, Силенко створив Вчення Української Свідомості, українське Богорозуміння – науку РУНВіри (рідної української національної віри) як умови збереження, розвитку і процвітання українського Народу. 12 травня 2008 року Лев Силенко повернувся в Україну, але через несприятливі обставини у вересні цього ж року був змушений виїхати із Рідної Землі. В останні місяці життя Лев Силенко казав, що хоче, аби його тіло спалили в крематорії, частину праху розвіяли над однією з найвищих круч над Дніпром і на тому місці побудували храм Дажбога. А іншу частину праху - щоб поховали у рідному селі.
     25 листопада 2008 року Лев Силенко помер від запалення легенів в Канаді...


"Щоб українець став Людиною з великої літери, він мусить виконувати заповіді РУНВіри", - стверджує Л. Силенко. Цих заповідей сімнадцять:
1. РОЗУМІЙ І ЛЮБИ БОГА ПО-РІДНОМУ.
2. НЕ ПОКЛОНЯЙСЯ'ЧУЖОЗЕМНИМ ПОНЯТТЯМ БОГА.
3. САМОВДОСКОНАЛЮЙ РОЗУМ, ДУШУ І ТІЛО.
4. ВІР У СЕБЕ.
5. ЛЮБИ РОДИЧІВ СВОЇХ.
6. ВИХОВУЙ ДІТЕЙ СВОЇХ У ДУСІ РУНВІРИ.
7. ШАНУЙ ДУХОВНІСТЬ ПРЕДКІВ СВОЇХ.
8. ШАНУЙ СВЯТА РУНВІРИ.
9. НЕ САМОЗАБУВАЙСЯ НА ЧУЖИНІ.
10. ЖИВИ ДЛЯ ДОБРА УКРАЇНИ.
11. НЕ ОБМОВЛЯЙ.
12. БУДЬ ПРАВДИВИМ СВІДКОМ.
13. БОРОНИ СВОЇ СКАРБИ І НЕ ПРИВЛАСНЮЙ ЧУЖІ.
14. НЕ ЛЮБИ ВОРОГІВ НАРОДУ СВОГО, НЕ БУДЬ РАБОМ.
15. НЕ ЛИШАЙ В БІДІ ПРИЯТЕЛЯ СВОГО.
16. НЕ ЗНЕВІРЮЙСЯ.
17. ЛЮБИ ДІТЕЙ СВОГО Й ЧУЖОГО НАРОДУ.
РУНВіра дає нове поняття про "рай" і "пекло", котрі - "в душі людини". Щоб мати рай у своїй Душі, треба, щодня творити своє буття "

ЗА ЗАКОНАМИ ПРАВИЛЬНОГО ЖИТТЯ", їх сім:
1. ПРАВИЛЬНЕ МИСЛЕННЯ: ВОЛЯ, МЕТА, ВІДВАГА.
2. ПРАВИЛЬНЕ БАЖАННЯ: ЛЮБОВ, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ПОСЛІДОВНІСТЬ.
3. ПРАВИЛЬНЕ ВИКОНАННЯ: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ТОЧНІСТЬ, ДИСЦИПЛІНА.
4. ПРАВИЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ: ПОВНОЦІННЕ, НЕЗАЛЕЖНЕ, УЗГОДЖЕНЕ "Я".
5. ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ: ЯКІСНА ЇЖА, НАЦІОНАЛЬНІ СТРАВИ, ОБРЯДОВІСТЬ.
6. ПРАВИЛЬНА ЛЮБОВ: СПІВПЕРЕЖИВАННЯ І ЖЕРТОВНІСТЬ, НЕНАВИСТЬ І МИЛОСЕРДЯ, ДУШЕВНА КРАСА І ВІРНІСТЬ.
7. ПРАВИЛЬНА ВІРА: ПРИРОДНЕ II НАРОДЖЕННЯ, БЛАЖЕННЕ РОЗУМІННЯ, ПРАВИЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ.


     РУНВіра вчить, що лише народ, який має свою національну віру, вільно утверджує свій спосіб життя, свої моральні цінності, святині обряди і традиції.
     Маючи рідну віру народ не підпорядковує себе іноземним релігійним авторитетам, догмам, канонам, ритуалам. Для кожного народу його рідна національна релігія є найкращою, бо багато добрих матерів на світі, але РІДНА МАТИ - НАЙКРАЩА.
РУНВіра шанує інші релігії, їх багато, твердить РУНВіра, бо "багато неоднакових розумінь Бога. Є релігії інтернаціональні (буддизм, християнство, мусульманство), а є народи, які мають свої національні релігії (японці, китайці, індуси, та інші)
АЛЕ ВЕЛИКИЙ І ЩАСЛИВИЙ ДО КРАЮ ВІЛЬНИЙ І МУДРИЙ ТОЙ НАРОД, ЩО МАЄ СВОЮ РІДНУ НАЦІОНАЛЬНУ ВІРУ. ТАКИМ МАЄ СТАТИ ВЕЛИКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД".
Рідна Віра – це тайни народу,
Що живе на границях світів,
Рідна Віра – це скарби Свободи,
Велич слави Трипільських орлів.
Рідна Віра – це ті ритуали,
Що вели Україну к борні
За правічні святі ідеали –
Огнищанські Дажбожі вогні.
Рідна Віра жила у билинах,
У сумних, світло щасних хвилинах,
У багатих і бідних хатах.
Рідна Віра – свобідне говіння,
Культ свободи і Дух Праотців;
Непокора свята і терпіння
Степових Українських орлів.



Участь у акції "Громадянин"

      У 2015 році стартував черговий етап Суспільної акції школярів України «Громадянин».
    Учні школи зацікавлені в тому, щоб зробити свій особистий внесок у покращення життя свого селища, своєї країни.
     Разом з учителями вони перебувають у творчому пошуку ефективних форм роботи щодо відродження національних традицій, української культури, звичаїв народу, формування національної гідності.
   Учнівський та педагогічний колективи працюють над відродженням історії села Олександрівка, озелененням школи, допомагають підтримують воїнів в зоні АТО.  
     На районному етапі Суспільної акції "Громадянин" учні школи представляли проект "Допомога військовим в зоні бойових дій", розповідали про надання допомоги нашим воякам-патріотам, які змушені постійно перебувати в бойовій готовності, воювати в холоді, важких умовах, відстоюючи незалежність і безпеку України; налагодження партнерських зв'язків між школою та волонтерами; формування всебічно розвинененої особистості, що своїми вчинками будуватиме, створюватиме, відроджуватиме заради України; виховання почуття обов'язку перед Батьківщиною.



Учнівський проект
Реєстраційний №43  у Всеукраїнській акції «Громадянин»
                                                                
1 ЕТАП.
НАША   ПРОБЛЕМА
Зважаючи  на стан в нашій країні, на  складну ситуацію, яка зараз відбувається  на сході України, ми порадились і обрали роботу над проектом на тему: « Допомога військовим в зоні бойових дій».
Ми вважаємо, що саме ця проблема є нагальною та актуальною. Адже маємо зрозуміти всю відповідальність, яка покладена на кожного з нас.
Метою нашої роботи було організувати учнівський  колектив до спільної справи, залучивши до неї якомога більше небайдужих. І, звичайно, допомогти солдатам в зоні АТО.
Ми щодня чуємо, що відбувається в нашій країні .Спостерігаємо та слідкуємо за новинами зі сходу. Ми бачимо, як важко захисникам України, як наполегливо вони відстоюють кордони рідної землі. Бачимо героїзм та патріотизм кожного солдата.
         Прикладом для нас є випускники нашої школи  - Павленко Олег, Мусевич Роман, Тельнюк Олександр, Баляну Роман, Білозор Олександр, Чумаченко Олександр, які  беруть участь у захисті незалежності та територіальної цілісності України в зоні АТО.
Зараз  наша країна виборює свою свободу та незалежність. Можна тільки захоплюватися мужністю українців, які взяли в руки зброю і стали на захист Батьківщини, але перемога можлива  тільки в тому випадку, якщо вся країна працює на фронт. 

ІІ ЕТАП.
НАШ ПЛАН ДІЙ
Ми  ніколи не лишаємося байдужими, якщо потрібна наша допомога.
Тож шкільний парламент  та учні школи  розробили план дій  та способи розв’язання проблеми.

Вид діяльності
Очікуваний результат
Виконує
Термін
Акція милосердя «Зігрій солдата»
Зібрати кошти
Учнівський та педагогічний колектив
Вересень -жовтень 2014 р.
Виховні години та заходи
Розвиток національної самосвідомості
Учнівський та педагогічний колектив
Вересень 2014р. – травень 2015 р.
Допомога Дмитру Коробкіну
Зібрати кошти
Учнівський та педагогічний колектив
Жовтень 2014р.
Написання листів солдатам, та виготовлення листівок і малюнків
Написати та відправити листи захисникам України
Учнівський колектив
Жовтень 2014р. -  травень 2015р.
Акція  «Допоможи солдату»
Збір теплого одягу
Учнівський та педагогічний колектив
Листопад – грудень 2014р.
Виготовлення оберегів для солдат
Виготовити обереги
Учнівський колектив
Січень – лютий 2015р.
Встановлення експонатної  дошки, присвяченої  Небесній сотні та солдатам  випускникам школи в зоні АТО
Встановити експонатну  дошку
Учнівський та педагогічний колектив
Січень  2015р.
Акція  «Підтримай солдата»
Збір  засобів особистої гігієни, одягу, продуктів харчування
Учнівський та педагогічний колектив
Лютий - березень 2015р.
Участь у фестивалі військово-патріотичної пісні «Червона калина».
Прийняла участь у фестивалі
Шкільний парламент
Лютий 2015
Акція «Подаруй солдату вітамін».
Виростити цибулю для  солдат
Учнівський та педагогічний колектив
Лютий - березень 2015р.
Благодійний військово-патріотичний фестиваль
Зібрати кошти
Учнівський та педагогічний колектив
Березень 2015р.
Екскурсія до міста Кіровоград
Відвідати музей, вшанувати пам'ять загиблих на майдані.
Адміністрація школи
Березень 2015р.
Висаджування тюльпанів
Висадити  квіти
Учнівський та педагогічний колектив
Березень 2015р.
Акція милосердя «Підтримай захисників»
Зібрати кошти
Учнівський та педагогічний колектив
Квітень 2015 р.
Висаджування дерев  «Алея слави»
Посадити «Алею слави»
Учнівський та педагогічний колектив
Квітень 2015 р.
Виготовлення  книги   «Слава героям!»
Створити книгу, присвячену солдатам АТО
Учнівський та педагогічний колектив
Квітень 2015 р.

Відповідно до плану у школі проводились заходи, акції  спрямовані на збір коштів, продуктів та одягу.                                                                
IІІ  ЕТАП.
НАШІ ДІЇ.
Учнівський та педагогічний колективи  організували збір коштів для закупівлі термомішків та медикаментів для наших співвітчизників, які в цей час неухильно захищають Україну. Було зібрано кошти в сумі 1870 грн., на які закуплено спальні мішки та ліки.
Дізнавшись про те, що наш односелець  Коробкін Дмитро, який був мобілізований для проходження служби, отримав поранення і потребує лікування, ми не залишили його. Грошову допомогу збирала вся громада села. Після чого  кошти було направлено  волонтерам.
У січні шкільний музей поповнився експонатною дошкою, присвяченою   Небесній сотні та солдатам випускникам школи, які зараз знаходяться в зоні АТО.
Нелегко в цей час нашим солдатам. І кожен з нас це розуміє. Учні нашої школи з неабиякою вдячністю та підтримкою згадують бійців. Солдати  повинні знати, що діти вдячні за  їхній подвиг.  Але одних слів замало, тож  учнівська громада вирішила підтримати організм  захисників за допомогою вітамінів. Тому у закладі пройшла акція «Подаруй солдату вітамін». Школярі принесли цибулю, доглядали її, щоб вона проросла. Після чого  зелені паростки були передані солдатам.

В нащому закладі  проходила акція  «Підтримай солдата», яка спрямована на допомогу воїнам в зоні АТО. Учні школи приносили речі особистої гігієни, одяг, продукти харчування (консервація, овочі, крупи, печово та ін.). По її закінченню все зібране для  солдат передано волонтерам. 
Навіть найменші учні школи, приймаючи участь в різноманітних заходах, намагались підтримати солдат і тому виготовляли  обереги  для захисників, які разом з іншими речами передавали волонтерам.
Інна Наконечна із піснею «Ти - солдат України»  прийняла участь у фестивалі військово-патріотичної пісні «Червона калина». Учениця 7 класу з трепетом та ніжністю виконала дану композицію, за що й отримала  диплом другого ступення. Безмежна любов до України та гордість за її захисників, ось що об’єднало учасників заходу, які з’їхались з різних куточків  району.
В школі  проходив   благодійний військово-патріотичний фестиваль на підтримку солдат, які зараз ціною власного життя захищають кордони рідної землі. На фестиваль завітали  батьки,  учні , гості,  щоб висловити подяку, підтримку, вдячність усім воїнам, героям, які захищаючи Україну знаходяться далеко від рідних домівок, своїх близьких. А що найстрашніше – знаходяться під кулями вражих сил. Під час фестивалю зібрано грошову допомогу для бійців української армії у розмірі – 443 гривні. Кошти передано волонтерам, для придбання необхідних солдатам речей.  
  Також на початку весни було висаджено тюльпани, які квітуючи зараз радують усі, і нагадують нам про тих, хто ціною свого життя дарують нам можливість радіти весні та життю.
                     
 В рамках акції «Громадянин» з метою активізації громадсько – патріотичного виховання учні Олександрівської ЗШ здійснили екскурсію до міста Кіровоград. Велику увагу викликала виставка присвячена героям «Небесної сотні» та відділ музею про боротьбу наших земляків з фашистськими загарбниками. Побували учні на площі «Героїв майдану» де квітами  вшанували пам'ять загиблих.
Надзвичайно приємно, що ініціативу учнів підтримують і батьки, і односельці. Не лишились осторонь працівники  сільської ради  та фермерського господарства «Олекесандрівське», яких учні залучили до  участі в  акції милосердя   «Підтримай захисників».  Зібрали   320 гривень, які передано волонтерам.
Протягом навчального часу учні школи писали листи-звернення до солдат, передаючи в них подяку та підтримку нашим воїнам. В цих листах кожен висловлював віру у те, що перемога за нами!
Наприкінці квітня учні та педагоги висаджували дерева. Кожен, хто долучився до цього дійства не лишився байдужим. І таким чином на території школи зявилася Алея слави.
Ми не хочемо стояти осторонь, ми прагнемо жити у вільній країні, нам не байдуже, яким буде завтрашній день. Тому наша робота не закінчується, ми продовжуємо працювати в тому ж напрямку, підтримуючи та допомагаючи нашим солдатам.
А наостанок хочемо сказати:
Вам, солдати, ми завдячуєм життям.
Настане мир, ви цього дочекайтесь
Одного лиш ми просимо усі:

« Додому, рідні, ви живими повертайтесь


Презентація проекту 
"Допомога військовим в зоні бойових дій"

/Files/images/000001.....jpg

Олександрівська ЗШ


Фестиваль
військово-патріотичної пісні «Червона калина»




     Безмежна любов до України та гордість за її захисників-  ось що об’єднало учасників заходу, які з’їхались з різних куточків району. 
     Конкурсанткою від нашої школи стала Інна Наконечна із піснею «Ти - солдат України». Учениця 7 класу з трепетом та ніжністю виконала дану композицію та  отримала диплом другого ступення. 

                 


 

     18 березня в актовому залі Олександрівської школи відбувся благодійний військово-патріотичний фестиваль "Підтримай наших героїв".
На фестиваль завітали батьки, учні , гості.

































Не словами, а  вчинками

    Нелегко в цей час нашим солдатам на сході України. І кожен з нас це розуміє. Учні нашої школи з неабиякою вдячністю та підтримкою згадують бійців. Солдати повинні знати, що діти вдячні за їхній подвиг. Але одних слів замало, тому учнівська громада вирішила підтримати організм захисників за допомогою вітамінів. Тому у закладі пройшла акція «Подаруй солдату вітамін».

   



Матеріали до проекту 
"Відкриваємо світу село Олександрівка"


                                  



     Учні нашої школи стурбовані тим, що українська провінція стрімко зникає. Чисельність сільського населення різко скорочується. Молоді люди намагаються якнайшвидше вибратися з села до міста, залишають батьківську домівку і їдуть шукати заробітку та кращої долі у великі міста або за кордон. Причина зникнення сіл та зменшення кількості населення в них – демографічна криза, старіння нації. Кмітливі люди переїжджають у міста, вважаючи село безперспективним (через відсутність роботи, закриття лікарень, шкіл, закладів культури). Тож ситуація вкрай невтішна: за статистикою, щороку з мапи зникає кілька десятків сіл.
     В Україні діє низка місцевих та загальнодержавних програм щодо підтримки й відродження села. Однак й це не рятує українську провінцію від зникнення..
З метою збереження нашого села,історії і долі людей, в пам'ять односельчан, які зберегли традиції, обличчя села, за ініціативи вчителів школи та учнів ми вирішили створити проект «Відкриваємо світу село Олександрівка», націлений на висвітлення проблеми вимираючих сіл, охорони культурної та історичної спадщини села Олександрівка.
    Проект присвячено часам до заснування села Ратьківка , нині село Олександрівка на Олександрійщині Кіровоградської області, з середини ХVIІІ століття по теперішній час. На основі нововиявлених історичних джерел покажемо хід народної колонізації: заснування села, рух населення, заснування громади, церкви, розвиток культури, визначні місця та розкажемо про долі жителів села. 
     У проекті будуть представлені документи, які висвітлюють історичну долю сучасної Олександрівки, ми намагатимемось відобразити історичне минуле, розвиток культури, відкрити для громади зниклі з карти Олександрійського району Олександрівської сільської ради села, забуті обличчя, встановити на місці зниклих села Червона Миколаїівка та хутора Громоклей пам’ятні знаки, розробити туристичні маршрути рідною Олександрівкою, віддати шану світлій пам'яті тих, хто загинув під час голодомору 1932-1933 років, віддав своє життя в тяжкі роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та своєю самовідданою працею і активною життєвою позицією примножував історію села, його славу та гордість. Проект розрахований на всіх, кого цікавить далеке минуле сучасної Олександрівки та суміжних сіл, які зникли з карти України, та розвиток туризму і відкриття українцям нових туристичних маршрутів.

Учнівський проект
Реєстраційний №45  у Всеукраїнській акції «Громадянин»

Назва проекту

Відкриваємо світу село Олександрівка
Керівник
Кривенець Людмила Михайлівна, вчитель історії та правознавства
Глущенко Наталія Василівна, вчитель світової літератури
Руденко Оксана Миколаївна – вчитель української мови та літератури
Виконавці проекту
Павленко Софія, Кандейкіна Діана, Греховодова Тетяна – учениці 7 класу
Мета проекту
формування духовних цінностей українського патріота: національної свідомості, любові до українського народу, його історії, держави України, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;
учнівський проект знайомить учнів з історичним минулим , сьогоденням, видатними людьми села, залученням туристів до рідного краю

Строки реалізації проекту
3 роки
Перелік заходів проекту
Соціологічне опитування учнів щодо знань історичного минулого села.
Збір інформаційних та методичних матеріалів.
Участь у районному проекті «Громадянин».
Проведення дослідницької роботи.
Інформування громади щодо історичного минуло села.
Проведення екскурсій визначними місцями Олександрівки.
Створення буклетів, презентацій.
Інформування громади шляхом висвітлення пошуково-дослідницької роботи в ЗМІ та інтернетресурсах.
Впровадження
  Ідея виникла внаслідок проведення на базі школи експедиції визначними місцями Олександрівки в рамках акції «Громадянин» у 2012 році. У ході цієї експедиції була проведена екскурсія та засідання ради лідерів району, зустріч з сільським головою з метою виховання пошани до історичної пам’яті, залучення молоді до роботи у сьогоденні, бути небайдужим до рідного краю, виховувати особистість, горду за свою націю, здатну осмислити культурні цінності, історію, розвивати і осмислювати інтерес до краєзнавчої роботи, формувати свідомого громадянина і патріота свого краю.
     Методика організації роботи була наступною:
дослідницька робота була проведена ініціативною групою учнів 7  класу. Учитель виконував спрямовуючу та  організаційну  роль. Групи були сформовані за 6 напрямками: дослідники історичного минулого  рідного краю, дослідники сьогодення села, дослідники історичних памяток на селі, дослідники видатних постатей села, дослідники громадської думки, організатори туристичних маршрутів. Пошукова робота викликала занепокоєння учасників проекту щодо прогалин в історії села, необізнаності з історією мешканців Олександрівки. Логічним завершенням діяльності було складання плану роботи груп для реалізації проекту. План був складений реалістичний і виконується послідовно, за етапами реалізації якого пильно слідкують учні. До цієї роботи були залучені не тільки учні, а й адміністрація школи.
До реалізації проекту були залучені  учні 7 класу. Головну увагу юні дослідники звернули на дослідження історії рідного краю. Роботу розпочали з формування краєзнавчого фонду: зібрання рукописних матеріалів, спогадів старожилів, нарисів про історію села , написаних на основі власної пошукової діяльності. За результатами роботи були поповнені сторінки шкільного музею села Олександрівка в розділах «Історія школи», «Герой Радянського Союзу О.В. Жежеря – наш земляк», «Лев Силенко – засновник РУНвіри», «Голод-33», «Вони захищали Вітчизну свою», «Праця звеличує людину»  «Шкільний музей історії села Олександрівка» (додаток 1). Для пропагування інноваційних ідей щодо відкриття для громади  зниклих з карти Олександрійського району Олександрівської сільської ради  села Червона Миколаїівка та хутора Громоклей, де нами були встановлені пам’ятні знаки (додаток 2), був оформлений стенд «Олександрівка на карті України» (додаток 3).
     Групою учнів під орудою наставників було ініціювання створення у 2012 році шкільної Світлиці з метою зосередження уваги учасників проекту, їхніх батьків та населення мікрорайону школи на необхідності збереження культурних цінностей рідного краю, виховання шанобливого ставлення до досягнень української культури, витворів народного мистецтва (додаток 4).
     30 листопада 2013 року відбулося відкриття музею спортивних досягнень села Олександрівки, де були зібрані матеріали з історії розвитку спорту в селі  та сучасний розвиток спорту в рідному краї (додаток 5).
    За ініціативи учнівського та педагогічного колективів в селі створена Дошка Пошани видатних людей села Олександрівка, пропагується творчість місцевої поетеси Надії Кундіренко  (додаток 6).
     І що є важливим – це організація та проведення учнями екскурсій в музеях для мешканців села, гостей, спрямованих на виховання патріотизму та гордості за рідний край, славетних земляків.

Результати
На сьогоднішній день вже виконано наступне:
-          в школі створені і діють 3 музеї, за час реалізації проекту  проведено 50  екскурсій;
-          розробили туристичний маршрут «Олександрівка туристична»;
-          створений путівник «Олександрівка туристична: Памятні знаки Олександрівки. До 70-річчя визволення Олександрівки від фашистських загарбників»;
-          презентації  «Шкільний музей», «Допомога воїнам в зоні бойових дій»;
-          встановлені пам’ятні знаки на місці зниклих з карти України сіл Червона Миколаївка та хутір Громоклей, історична спадщина поповнена сучасними відео про встановлення пам’ятних знаків;
-          учні в рамках районного  етапу конкурсу «Громадянин» приймали делегацію учнівських лідерів району (60 учнів), провели експедицію «Видатними місцями Олександрівки» ;
-          створена шкільна газета «Шкільний вісник», написаний шкільний гімн та створений герб школи;
-          створена Дошка Пошани видатних людей села Олександрівка;
-          інформація про історію села висвітлюється на сайті школи та блогах учителів. http://oleksandriv.blogspot.com/2015/02/2015_15.html - всі матеріали по акції на блозі
-          учні співпрацюють з сільською радою в рамках збереження та примноження історичної спадщини села.




( матеріали в музеї  зібрані вчителем історії та правознавства 

Кривенець Людмилою Михайлівною,  дослідження її учнів)



















                                                                                                                                                                                                                                                    
   
                                      Сільська рада 
                                                                         http://b2btoday.com.ua/id/4041267
                                                                                 
 
                               Фермерське господарство "Олександрівське"
                                         http://oves.4sg.com.ua/ru/?f=60409


  Олександрівська ЗШ І-ІІІст.
                                                                   http://oleksschool.klasna.co 
                                                                    youtube.com/watch?v=N3dGpDqZdP8


                                                                       Дитячий садочок

                                                                               Олександрівський ДНЗ



  Будинок культури. Бібліотека.
                                         www.youtube.com/watch?v=XtOfkN6Ak5I

                                                            Церква
          
                   



                                                                                                ФАП
                           Ветлікарня

Експедиція Олександрівкою-2015


На місці колишнього села 
Червона Миколаївка ми встановили  пам'ятний знак


  

  

Хутір Громоклей - частинка історії

нашого села Олександрівка


Встановлення пам'ятного знака 
на місці колишнього хутора Громоклей

  










Картинки по запросу картинка ми всоціальних мережах

     З 28 травня 2013 року створена група "Село Олександрівка Олександрійського району", адміністратором якої є учениця 10 класу Півняк Анна.


    
 http://ok.ru/seloaleks - за посиланням можна переглянути матеріали про село.
Віртуальна екскурсія 
до Святині Різдва Лева Силенка в Олександрівці

 


                                                     


                                                                   http://vk.com/event38762935

                                                       http://www.dazhboh.org/books

                                                               https://www.facebook.com/


Картинки по запросу картинка я громадянин

  У рамках акції «Громадянин» з метою активізації громадсько – патріотичного виховання учні Олександрівської ЗШ здійснили екскурсію до міста Кіровоград. Дуже цікавою та змістовною була екскурсія до обласного краєзнавчого музею. Учні ознайомилися з історією нашого краю від перших поселень людей в давнину до нашого часу. Велику увагу викликала виставка, присвячена героям «Небесної сотні» та відділ про боротьбу наших земляків з фашистськими загарбниками.
     Побували учні на площі «Героїв майдану», де квітами вшанували пам'ять загиблих, біля пам’ятника жертвам чорнобильської трагедії, обласного драматичного театру. Екскурсія була дуже змістовною та залишила незабутні враження!


           



Фото заходів

  


    

   




 


  
















УЧНІВСЬКИЙ ПРОЕКТ
Реєстраційний № 30 у Всеукраїнській акції «Громадянин»
Назва проекту
«Квіткове  намисто  шкільного подвіря»(Соціальний  науково-освітній проект по благоустрою шкільного подвір'я)
Керівники проекту
Валова С.Г.-вчитель географії та біології, Артеменко О.Г.-вчитель математики
Виконавці проекту
Коваль Ю., Звягіна К., Петрова К., Шаповал О., Кузь Є., Кальга О., Павленко С., Кандейкіна Д., Наконечна І. (додаток 1)
Строки реалізації проекту
довгостроковий
Місце проекту
Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Олександрійський район
Кіровоградська область
Україна
Впровадження
Ідея роботи виникла коли стартував черговий етап Суспільної акції школярів України «ГРОМАДЯНИН» під гаслом « Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?». Мета акції залучення молодого покоління до вирішення актуальних суспільних проблем. Учням нашої школи запропонували взяти участь в цій акції та зробити свій особистий внесок в покращення суспільного життя в своєму селі. Ми мали можливість ознайомитись з найбільш актуальними та важливими проблемами суспільного життя. Під час обговорення ми визначили одну проблему, що стала для нас цікавою та посильною для вирішення. Свою увагу ми звернули на шкільні проблеми, а саме: впорядкування шкільної території. Адже, школа наша друга домівка і нас, учнів, зацікавило перетворити  роботу на шкільному  подвірї  з примусового  «відпрацьовування»  на роботу творчу, з задоволенням. Ми вирішили підвищити естетичність, декоративність, функціональність шкільного подвіря. Цю ідею ми втілили у нашому проекті.
Проблема
o    Шкільне подвіря недостатньо озеленене,
o    Шкільне подвіря має сумний вигляд,
o    Учні мають невисокий рівень екологічної культури.
Актуальність
Школа для селища соціально-культурний центр. Вона повинна як «храм знань» притягувати і дітей, і дорослих. Перше враження від перебування в школі може стати покликом до бажання навчатися в ній. В школі все повинно бути пронизано прагненням до прекрасного, а школярі повинні навчитися відчувати, розуміти, цінувати, і найголовніше творити красу. Благоустроєна територія позитивно впливає на виховання і навчання дітей. В учнів виховується любов до рідної природи, до навколишнього світу, виникає потреба захоплюватися красою природи. Учні відчувають себе єдиним цілим з природою. Ось чому благоустрій пришкільної території має не тільки естетичне, а й освітнє значення.
 «Візитною карткою» школи є подвіря, яке має бути чистим і гарним. Саме тому рішення даного питання необхідно почати з оформлення пришкільної території. (додаток 2)
Мета проекту
ü  звернути увагу учнів, їхніх батьків, вчителів до необхідності благоустрою пришкільної території;
ü  покращити естетичний вигляд шкільного подвіря;
ü  формування у дітей екологічної культури, дбайливого ставлення до природи;
ü  залучати учнів до активного громадського життя в рамках проекту.
Завдання проекту
· обєднати зусилля педагогів, учнів, батьків, націлених  на благоустрій та озеленення території школи;
· розмежувати зони пришкільної території з метою створення найбільш приємної екологічної обстановки;
· перетворити пришкільну територію на таку, яка б вирізнялася оригінальністю, неповторністю, цікавими формами та ідеями;
· навчати учнів різним уміння і навичкам, збагачуючи їх знаннями про рослини та технології вирощування.
Напрямки роботи
§ науково - дослідницька робота;
§ агітаційно просвітницька діяльність;
§ інформаційно-комунікаційна діяльність;
§ виховна робота;
§ природоохоронна діяльність;
§ проектування та моделювання.
Перелік заходів проекту
*    Створення творчої групи;
*    Призначення відповідальних за певну ділянку роботи;
*    Складання орієнтовного переліку дій;
*    Пошук інформації в Інтернеті та наукових книжках(додаток 3);
*    Збір насіння квітів;
*    Підготовка господарського інвентарю;
*    Оформлення схеми квітників та схеми висадження квітів;
*    Висадження насіння квітів згідно складених схем.
Очікувані результати
v Оформлені клумби з використанням елементів ландшафтного дизайну;
v Міцні навички і вміння щодо вибору асортименту насіння квітів;
v Увага до проблеми озеленення і благоустрою території;
v Дружня атмосфера співробітництва між усіма учасниками проекту;
v Прояв фантазії, творчості, ініціативи та працелюбності у дітей,
v Високий рівень екологічної культури;
v Сформоване почуття прекрасного, любов до природи і рідного краю;
v Залучені учні в процес практичної охорони довкілля;
v Сформовані навички ефективного спілкування, участь в житті громади.
План подальшого розвитку проекту
*    Щорічно поновлювати декоративне оформлення клумб;
*    Доглядати за деревами і кущами шкільного подвір'я;
*    Поновлювати видовий склад рослин;
*    Залучати місцеві органи влади в реалізацію проекту;
*    Обладнати ігровий майданчик.


 

  

 

  

 

  





Краєвиди нашого села






















Аватары и анимация на GIFr.ru

















Комментариев нет:

Отправить комментарий